Часті Питання

Коли, кому, навіщо потрібна паліативна допомога

Паліативна допомога стверджує гідність людини як основну цінність. Крім допомоги конкретному пацієнту і конкретної сім'ї, паліативна допомога важлива для всього суспільства, тому що демонструє шанобливе ставлення до старості, слабкості і хвороби й виводить з тіні тяжкохворих людей.
Паліативна допомога виходить від потреб конкретного людини, не використовуючи почуття, віддаленого від життя показників.

Якщо у вас злоякісне новоутворення, направлення в медичні організації, які надають паліативну медичну допомогу в амбулаторних умовах, можна отримати:

  • при наявності гістологічно веріфіцированного діагнозу — у лікаря-онколога,
  • за наявності висновку лікаря-онколога про інкурабельного захворювання і необхідності проведення симптоматичного і знеболюючого лікування — у дільничного лікаря-терапевта і лікаря загальної практики (сімейні лікарі).

У стаціонарних умовах:

  • при наявності гістологічно веріфіцированного діагнозу,
  • у лікаря з паліативної допомоги кабінетів паліативної медичної допомоги,
  • у виїзних патронажних служб паліативної допомоги, хоспісів, відділень паліативної медичної допомоги,
  • лікаря-онколога,
  • за наявності висновку лікаря-онколога про інкурабельного захворювання і необхідності проведення симптоматичного і знеболюючого лікування — у дільничного лікаря-терапевта і лікаря загальної практики (сімейні лікарі).

При відсутності гістологічно веріфіцированного діагнозу, напрямок здійснюється за рішенням лікарської комісії медичної організації, в якій проводиться спостереження та лікування хворого.При інших захворюваннях напрямок можна отримати в результаті рішення лікарської комісії медичної організації, в якій проводиться спостереження та лікування пацієнта.

Паліативна допомога може надаватися на будь-якому етапі розвитку хвороби, але рекомендується починати її якомога раніше, коли пацієнт дізнається про своє невиліковне захворювання. Це не означає, що основне лікування буде перервано.Однією з ключових цілей паліативного підходу є допомога в купировании болю та інших тяжких симптомів, що погіршують якість життя пацієнта і його сім'ї.

У практиці паліативна допомога рекомендується пацієнту, якому, за медичними прогнозами, залишається жити менше року. Однак можуть бути й інші критерії необхідності надання паліативної допомоги, які визначає лікуючий лікар.
В останні роки в міжнародній практиці прийнято не обмежувати паліативну допомогу очікуваністю життя, а виходити з потреб конкретного хворого і його близьких. Паліативна допомога може призначатися через необхідність спеціального догляду, психологічних і соціальних проблемах, важких хронічних захворювань (в тому числі неврологічних).

Хоспіс — це окремий випадок паліативної допомоги. А паліативна допомога — це загальне поняття, підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів, які зіштовхнулися з проблемами загрожує життю захворювання, і їх сімей.
Паліативна допомога може бути реалізована в різних формах: кабінет паліативної допомоги в поліклініці, відділення паліативної допомоги в лікарні, будинок / відділення сестринського догляду, хоспіс.

Лікарі конкретних спеціальностей, які пройшли навчання за додатковими професійними програмами з питань надання паліативної медичної допомоги.

Що каже Міністерство Охорони Здоров'я України
Замовити
дзвінок